KELLELE JA MIKS
Spordipsühholoogia
Millal pöörduda?
Spordipsühholoogia
Spordipsühholoogia nõustamine on suunatud sportlastele, treeneritele, ja lastevanematele aitamaks mõista ja omandada psühholoogilisi teadmisi ja oskusi, mis toetaks sportlase arengut ja soorituse tulemuslikkust. Nõustan nii saavutus- ja harrastussportlasi kui ka neid, kes alles plaanivad oma elus muutust ning vajavad nõu või toetust spordiga tegelemise alustamiseks.
Lisaks nõustamine teemadel, mis on seotud sportlaskarjääri lõpetamisega, elukohamaa vahetusega, suhetega meeskonnakaaslaste, treenerite, lapsevanemate jt. vahel. Laagrites ja võistlustel viibimise ajal toimuvad konsultatsioonid Zoom/telefoni/meili teel.
Tavapärasemalt pöördutakse spordipsühholoogi poole, kui on soov arendada psühholoogilist võimekust ja oskusi:
Psühhosomaatiline nõustamine
Psühhosomaatiline nõustamine on eelkõige suunatud sportlastele, kelle spordiala nõuab suurt kognitiivset võimekust, keskendumist, täpsust ja tähelepanu. Nõustamine on suunatud närvisüsteemiga seotud oskuste arendamisele. Sihtgrupiks on kõik pallimängudega seotud spordialad (jalgpall, korvpall, golf, tennis jne.) ja erinevat tüüpi sihtmärgile suunatud alad (vibu, laskmine, piljard, vehklemine jne.).
Toitumispsühholoogia
Sooritust mõjutava toitumispsühholoogia-alane nõustamine lähtuvavalt psühhofüsioloogilistest (hormoonid, stress, koormus) ja kognitiivsetest (hoiakud, kontroll, harjumused) teguritest.